Životopis hudba

Již hezkou řadu let se věnuji reprodukované muzice, djingu a všemu okolo co je s tím spojené. V roce 1994 jsem začínal s pořádáním diskoték v KD Láz vzdáleného 7 km od Příbrami. Začínal jsem s Martinem Raisem, Romanem Liškou a se svým bratrem Martinem Kalátem. V polovině roku 1996 byla diskotéka z důvodu pronájmu celého KD ve Strýčkovech přesunuta do tamního sálu. Vesnice se nachází nedaleko Rožmitálu pod Třemšínem. Na tomto místě diskotéka fungovala až do roku 1998, kdy se Roman Liška a Martin Rais rozhodli jít svojí cestou, založili House klub SKLEP a my jsme se s bratrem vrátili zpět do KD Láz kde jsme v diskotékové zábavě pokračovali až do roku 2003.

Poté přišlo vákuum doplněné strátou motivace, brácha již přestal se svoji činností a já vyráběl novou aparaturu což trvalo téměř rok. Zrovna začal rok 2004 já jsem se cítil odpočatý a motivovaný na další akce, tak jsem začal pokukoval po mixování drum n bassu a s občasnými výlety po komerčních akcích získával první zkušenosti mixování muziky na gramcích a dění kolem profesionálního djingu.

Po dotvoření druhé profesionální aparatury jsem se začal pohybovat na Příbramsku kolem klubu Sklep a na různých místech zvučil a moderoval malé OSLAVY a SVATBY. První mixy z roku 2004 byli zaměřené na hudební styly kolem house music a drum n bass. V tomto roce jsem se poprvé uviděl v Zaječově se svým dlouholetým kamarádem Ondřejem Srpem s pseudonymem dj Chrpa a začal s ním spoluprácovat na profi úrovni. Nesmím zapomenout na mého druhého bratra Františka Kaláta, který i když je o 8 let mladší tak mě právě on poprvé přivedl k vinylům a k Ondřejovi. Poté se spustila lavina plná akcí v Zaječově, v klubu Sklep, různých domácích večírků a vyvrcholením toho všeho byla první velká akce nazvaná HAPPY TRODEN v Junior klubu v Příbrami. Pro úspěch se až do roku 2008 pořádalo celkem 6 pokračování a já jsem pro tyto akce zařizoval djs, místa kde se akce budou konat apod. V roce 2007 jsem se přidal i s další nově předělanou aparaturou do sound systemu COLLAPSE, kde se mi zkušenosti rozrostli o promotion kolem příprav megaakcí a rozšíření hudebních žánrů v mixování o styly hardtek a komerční techno. Z velkého počtu míst a různých projektů určitě třeba zmínit spolupráci se sound systémy FRONTALL, OKTEKK, BASSWOOD, MIMIK, WORTEX… ...a také velké akce v Praze Chirana, Kolbenova ulice, venkovní festivaly třeba v Jáchymově či na Plešivci v Berouně. Na tyto akce samozřejmě moje 2x1000 watová aparatua již nestačila, proto po značných investicích jsem začal s výrobou dalších reprobeden, čož je i mým dlouholetým koníčkem a práce kolem pořádání hudební produkce dostali nový rozměr a směr. Od roku 2009 do konce roku 2010 jsem se věnoval programu v klubu Sklep přejmenovaného na SEMTEX klub kde mimo jiné přišli i první spolupráce se zvučením menších rockových kapel a práce s dalšími zvukaři. V dnešní době spolupracuji s firmou Prodance Praha a Šramus Mladá Boleslav, hlavně nejvíce rad a postupů oceňuji od Huberta Mašína z Prodance Praha.

Zkušenosti mám se všemi nosiči, které jsem od zrodu muzikování používal a velkou výhodou pro mě je práce s mikrofonem. V dnešní době moje pátá aparatura už nemá mnoho chyb. Je jasné že to vše je opepřeno potem krví i ztrátou známých, kteří se na této cestě dali jiným směrem, ale stále jsem obklopen novými možnostmi a snažím se držet směr aktuálních technologií a stále se zdokonaluji. Rozhodně hudba a práce kolem ní je pro mě vášní a velkým koníčkem, kterým se hodlám věnovat možná co nejdéle.