Životopis práce

 


Po vychození 5 základní školy v Příbrami jsem odjel za výukou do SOU ve Světlé nad sázavou, kde jsem se vyučil sklářem foukačem. Po vyučení jsem nastoupil do pracovního poměru ve sklárnách BOHEMIA v Poděbradech kde jsem strávil cca 2 roky a jelikož mě to tam moc nebralo a pořád mě to táhlo domů začal jsem se poohlížet po práci, která by mě nasměrovala blíž k domovu. Samozřejmě sklářské řemeslo je nejblíže v Nižboře tak jsem zkusil pracovat tam. Opět za nedlouhý čas jsem přišel na to že to není pravý ořechový tak jsem si uvědomil, že budu muset dělat úplně něco jiného než řemeslo, kterému jsem se vyučil.

Vše to začalo kolem sádrokartonů, dveří, oken, pokládání podlah atp. Nicméně první zkušenosti přišli a dnes z nich profituji. Velký čas jsem strávil ve firmě, která se zabývá výrobou drobné figurální a okrasné keramiky.

V dnešní době se soukromě věnuji:

- zednickým pracím (štuky, sádrokartony, podlahy, fasády, hebl, cihly)
- dokončovacím prácím (dveře, okna, podlahy, základní elektrorozvody, malování interiérů)
- vlastní dodávkou občas někoho odstěhuji nebo dopravím hudební aparaturu či materiál na stavbu.

Nyní jsem zaměstnán jako zámečník v příbramské Teplárně kde jsem začal obrábět i kov a s těmito skušenostmi můžu říct, že jsem takový Ferda mravenec, který umí práci všeho druhu.